Nowa Kaledonia

View listings

Realigro.pl jest pierwszą światową wyszukiwarką nieruchomości, w której możesz przeglądać ogłoszenia o domach do sprzedaży w Nowa Kaledonia

Nieruchomość na sprzedaż na Nowej Kaledonii

Nowa Kaledonia to francuskie terytorium na południowym Pacyfiku, które obejmuje kilkanaście wysp. Znana z wysadzanych palmami plaż, ma lagunę pełną podwodnego życia, która z 24 000 kilometrów kwadratowych jest jedną z największych na świecie. Ogromna rafa koralowa otacza główną wyspę, Grand Terre, ulubione miejsce miłośników nurkowania. Stolica, Nouméa, jest domem dla wielu restauracji w stylu francuskim i luksusowych sklepów.

Nowa Kaledonia to francuskie terytorium zamorskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego, na wschód od Australii. Kiedy Francuzi skolonizowali Nauru, przejęli ziemie tego kraju. Niektóre zostały przekazane kolonistom jako własność prywatna, podczas gdy inne przydzielono Kanakom jako „rezerwy”. Ale te rezerwy pozostają własnością francuską.

 

Jeśli chcesz kupić nieruchomość na sprzedaż na Nowej Kaledonii, procedura nie jest zbyt łatwa.

Podobnie jak w innych krajach Pacyfiku, własność ziemi w Nowej Kaledonii jest trudna do ustalenia. Uzyskanie praw do gruntu pod wynajem jest trudne ze względu na rodowe tradycje przekazywania praw własności ziemi. Oprócz tego istnieją spory między kolonizatorami a tubylcami o to, kto naprawdę jest właścicielem ziemi.

Istnieje wiele miejsc, w których można szukać nieruchomości na sprzedaż na Nowej Kaledonii.

Faubourg Blanchot jest domem dla pięknych budynków i architektury kolonialnej. Ta dzielnica Nouméa przypomina koniec XIX wieku i nadal zachowuje prawie sześćdziesiąt budynków kolonialnych.

 

 

Poindimié znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu głównej wyspy Nowej Kaledonii, Grande Terre. To świetne miejsce, aby dowiedzieć się więcej o kulturze Kanak. W tej północnej części kraju plemiona prowadzą bardzo proste życie z mieszkaniami i podstawowymi udogodnieniami. I może być idealny do przeprowadzki i zakupu nieruchomości na sprzedaż w Nowej Kaledonii

Wioska Bourail to malownicze miasteczko z wieloma zabytkowymi budynkami, a także starą latarnią morską w Gouaro i starą pocztą wojskową. Muzeum Bourail oferuje wgląd w

historii Nowej Kaledonii, a także można zobaczyć ostatnią gilotynę używaną w tym kraju. Poza samym miastem znajduje się rafa koralowa, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednym z najbardziej znanych zabytków tego miasta jest Bonhomme de Bourail, formacja skalna na wybrzeżu, której nazwa pochodzi od rzekomego podobieństwa do mężczyzny w kapeluszu.

Możesz więc wybrać jedną z tych wspaniałych wysp, na której kupujesz nieruchomość na sprzedaż w Nowej Kaledonii i jesteśmy pewni, że znajdziesz odpowiednią nieruchomość dla siebie.

  •  
    Przeprowadzka do Nowej Kaledonii. Ekspatriuj i mieszkaj w Nowej Kaledonii

        Jesteśmy teraz w środku sezonu letniego. Turyści najeżdżają najbardziej słoneczne plaże, wielu szuka miejsca na ostatnią chwilę, aby móc cieszyć się spokojem po intensywnym roku pracy i poświęcenia. Wszyscy wiemy, że lato jest najbardziej oczekiwanym sezonem z różnych powodów. Ale po co og ...

 
 
2005-2022 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Preferencje

    Dla lepszego wykorzystania stronie Realigro, ustawić preferencje języka, waluty, metrach kwadratowych lub m kw.

    Ustaw teraz Nie pokazuj ponownie
BB